Zabójstwo honorowe po turecku

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kolejny dokładnie opisany przypadek zabójstwa w celu ratowania „honoru” rodziny. Warto zwrócić uwagę na fragment, gdzie wyjaśnia się czy dziewczyna została wypchnięta czy wyskoczyła sama. Pod naporem krytyki z Zachodu, Turcja zmieniła kodeks, bardziej niż do tej pory ścigając honorowe morderstwa. Liczba morderstw spadła – wzrosła liczba samobójstw.

Ojciec i bracia wyrzucili turecką nastolatkę przez okno, a potem podźgali nożem na noszach sanitariuszy, bo spotkała się z chłopakiem. Turcja musi się ostatnio gęsto tłumaczyć przed Brukselą z ochrony praw kobiet.

Historia 17-latki z miasteczka Siirt na południowym wschodzie Turcji spokojnie mogłaby posłużyć za scenariusz do horroru. W zeszły piątek dziewczyna, którą tureckie gazety określają jako N.E., umówiła się ze swoim chłopakiem, didżejem miejscowego radia 56 FM, że wpadnie wieczorem do jego pracy. Przyszła krótko po 21, ale młodzi nie zdążyli nawet się przywitać, bo do studia wpadli ojciec i bracia dziewczyny, którzy najwyraźniej ją śledzili.

Chłopaka dotkliwie pobili, a 17-latkę wypchnęli przez okno. Cudem przeżyła upadek z szóstego piętra. Spadła na dach sklepu spożywczego, skąd natychmiast zabrało ją pogotowie.

Pod miejscowym szpitalem w Siirt rozegrał się dalszy ciąg dramatu. Kiedy sanitariusze wynosili dziewczynę z karetki, rzucili się na nią inni krewni, którzy czekali już pod budynkiem. Zanim interweniowała ochrona, dziewczyna co najmniej pięć razy została pchnięta nożem.

Została przewieziona do uniwersyteckiego szpitala w stolicy prowincji Diyarbakir, gdzie przeszła wiele operacji. Jest w stanie krytycznym. Pod jej salą przez całą dobę stoi ochrona.

Jej ojciec Sulejman, wuj Abd ar Rahim i dwóch nieletnich krewnych, którzy na krótko zostali zatrzymali, są już na wolności ponieważ trwa wyjaśnianie, czy dziewczyna na pewno została wypchnięta przez okno, czy też może wyskoczyła sama. Aresztowany został tylko brat, 23-letni Abd ar Rahim, i ma postawione zarzuty o zadanie siostrze ciosów nożem.

Czytaj dalej na Gazeta Wyborcza

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze