Zabójca agentów CIA w komitywie z przywódcą talibów

rytualny samobójca Hulam Chalil Abu Mulal al-Balawi
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Podwójny jordański agent al-Balawi, który 30 grudnia minionego roku zabił w Afganistanie siedmiu agentów CIA w towarzystwie bezwzględnego lidera pakistańskich talibów Hakimullaha Mehsuda – takie nagranie pokazała prywatna pakistańska telewizja AAJ.

rytualny samobójca Hulam Chalil Abu Mulal al-BalawiNa nagraniu Hulam Chalil Abu Mulal al-Balawi, mówi po angielsku. Jego słowa są jednak ledwie słyszalne. Telewizja AAJ komentuje, że wywiady jordański i amerykański zaoferowały mu miliony dolarów w zamian za donoszenie na mudżahedinów, ale odrzucił on bogactwo i dołączył do mudżahedinów.

Stacja zacytowała też słowa al-Balawiego o tym, że dzielił się z bojownikami wszelkimi sekretami wywiadów: jordańskiego i amerykańskiego.

Hakimullah Mehsud został wybrany na przywódcę pakistańskich talibów w sierpniu minionego roku. Zastąpił on zabitego w amerykańskim ataku wcześniejszego lidera Baitullaha Mehsuda. Hakimullah został wybrany, ponieważ ma opinię jednego z najbardziej bezwzględnych talibów.


Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze