„Zabicie bin Ladena dobre dla Rosji”

Dmitrij Miedwiediew
Lima, Peru, 23.11.2008. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew po przyjeŸdzie na drugie i ostatnie spotkanie za zamkniêtymi drzwiami 16. szczytu forum Wspó³pracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Limie, 23 bm. (mr) PAP/EPA/CEZARO DE LUCA
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział w środę, że zabicie Osamy bin Ladena jest korzystne dla bezpieczeństwa Rosji. To pierwsza publiczna reakcja rosyjskiego przywódcy na zabicie lidera Al-Kaidy przez Amerykanów 2 maja.

Dmitrij Miedwiediew

– Likwidacja terrorystów, nawet na poziomie bin Ladena, ma bezpośredni związek z poziomem bezpieczeństwa na terytorium naszego państwa – przekonywał rosyjski przywódca.
– Nie jest sekretem, że ta znana siatka terrorystyczna Al-Kaida regularnie wysyłała i nadal wysyła swoich wysłanników na terytorium naszego państwa – mówił Miedwiediew na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Wcześniej Kreml wydał tylko krótki komunikat 2 maja, w którym nazwał zabicie bin Ladena „poważnym sukcesem” oraz stwierdził, że podobny los czeka także innych terrorystów.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze