Z terroryzmem spać nie można

zapowiedz-zamachow-w-europie-podczas-demonstracji-londyn
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Ukryta w majtkach nigeryjskiego kandydata na męczennika bomba z pentrytem na szczęście w czasie lotu Delty z 278 osobami na pokładzie nie wybuchła. Wybucha teraz. I niewykluczone, że jej kontrolowany wybuch przyczyni się do uratowania znacznie więcej ludzkich istnień niż liczba ofiar, które opłakiwalibyśmy, gdyby bomba wybuchła w czasie lotu nr 253.
zapowiedz-zamachow-w-europie-podczas-demonstracji-londyn
Do wybuchów dojdzie – miejmy nadzieję – w amerykańskich służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Ich bilans jest katastrofalny. Zawiodły pod każdym względem. Fachowcy nie potrafili odczytać otrzymanych informacji, np. od ojca niedoszłego zamachowca, który uprzedził Amerykanów o dziwnym zachowaniu syna, a co za tym idzie – nie mogli wysnuwać właściwych wniosków ani tym bardziej koordynować wspólnej akcji zapobiegawczej.

Nie łudźmy się. Zjawisko terroryzmu, także islamskiego, znane jest, można powiedzieć, od zawsze. I nie zniknie.

Ale rozpoznać terrorystę jest coraz trudniej. Kolor skóry, rasa? Nie wystarczy. Nie wszyscy czarni z Afryki są muzułmanami. Religia? Pytać nie wolno, można się tylko domyślać. Ale jeżeli domyślimy się słusznie, że w zasadzie wszyscy terroryści islamscy są muzułmanami (zabijają zresztą przede wszystkim innych muzułmanów), to przecież nie wszyscy muzułmanie są terrorystami. Baza? Już dawno nie ma jednego centrum gdzieś wokół Osamy ben Ladena na pograniczu Afganistanu i Pakistanu. Teraz są samodzielne filie Al-Kaidy w Maghrebie, Afryce podzwrotnikowej, głównie w pogrążonej w chaosie Somalii. No i w Jemenie, gdzie został przeszkolony Nigeryjczyk. Organizacja? Zupełnie inna niż podczas zamachu na Manhattan i Pentagon. Działają nie tylko zorganizowane bojówki. Są już także fanatycy umierający samotnie, czasem tylko luźno – albo wcale – z Al-Kaidą związani.

No a paszport? 20 młodych obywateli USA urodzonych i wykształconych w Stanach odnaleziono w Somalii w szeregach Szababu, terrorystycznej grupy islamskiej. Zamachowcy z metra w Londynie (kilkadziesiąt ofiar) urodzili się w Wielkiej Brytanii, a dwaj lekarze, którzy chcieli w imię Allaha wysadzić lotnisko w Glasgow, ukończyli brytyjskie uniwersytety. Lekarz, amerykański major, muzułmanin, który w bazie Hood zastrzelił trzynastu kolegów, urodził się i zdobył wykształcenie w USA.

Przykład propagandy terorystycznej al-Kaidy

https://www.youtube.com/watch?v=wM3T0dT6rMo

Więcej na: wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze