Z tasakiem na karykaturzystę proroka Mahometa

kurt-westergaard
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Młody Somalijczyk, który w piątek wpadł z tasakiem do domu duńskiego rysownika Kurta Westergaarda, autora słynnych karykatur proroka Mahometa, został już dzień później formalnie oskarżony o usiłowanie zabójstwa.
kurt-westergaard
74-letni Westergaard narysował najbardziej znaną z 12 karykatur, które opublikowane w 2005 roku w dzienniku Jyllands-Posten wywołały najpierw oburzenie, a potem zamieszki i ofiary śmiertelne w kilku krajach arabskich. Przedstawia ona głowę Mahometa w turbanie, do którego wetknięta jest laska dynamitu z płonącym lontem. Przez wiele miesięcy po publikacji karykaturzysta ukrywał się w nieznanym miejscu, ale potem powrócił do normalnego życia w swoim domu w duńskim Aarhus.

W Nowy Rok wdarł się tam 28-letni Somalijczyk, którego nazwiska policja nie ujawnia, i łamaną angielszczyzną wykrzykiwał, że zamorduje karykaturzystę. W domu była też pięcioletnia wnuczka Westergaarda. – Zamknąłem się z nią w opancerzonym pokoju specjalnie przygotowanym na takie właśnie okazje i zadzwoniłem po policję. Napastnik próbował roztrzaskać drzwi toporem, ale mu się nie udało – opowiada rysownik, który od trzech dni znów żyje w konspiracji.

Kiedy przyjechali policjanci, Somalijczyk rzucił się na nich z tasakiem i został postrzelony w nogę i ramię. Rany nie są poważne Już dzień później dowieziono go do sądu na wózku i formalnie oskarżono o usiłowanie morderstwa. Nie przyznał się do winy.

https://www.youtube.com/watch?v=G4yM1DvT5vY

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze