Wywiad Pakistanu współpracuje z Al-Kaidą i talibami

Herb ISI - służby wywiadowczej Pakistanu
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

W dokumentach z przecieków na portalu Wikileaks na temat więźniów Guantanamo, które ujawniły w poniedziałek media w USA, określa się pakistańską agencję wywiadu ISI jako organizację współpracującą z islamskimi terrorystami.

Najnowsze rewelacje mogą jeszcze bardziej pogorszyć stosunki USA z Pakistanem, napięte ostatnio m.in. po incydencie z zastrzeleniem dwóch Pakistańczyków przez amerykańskiego ochroniarza wynajętego przez CIA.

W jednym z tajnych dokumentów przekazanych prasie przez Wikileaks informuje się, że ISI (pełna nazwa: Inter-Service Intelligence Directorate) „mogła dostarczać wsparcia Al-Kaidzie lub talibom albo też brać udział w walce przeciw siłom USA i koalicji międzynarodowej”. ISI określa się jako jedną z „sił pomocniczych” współpracujących z Al-Kaidą lub talibami.

Herb ISI - służby wywiadowczej Pakistanu
Herb ISI - służby wywiadowczej Pakistanu

Opierając się także na materiałach z przecieku Wikileaks, brytyjski „Guardian” twierdzi, że wywiad amerykański oskarża ISI o pomaganie rebeliantom islamskim walczącym z siłami NATO w Afganistanie.

Dziennik opisuje też zebranie w sierpniu 2006 r., w którym przedstawiciele pakistańskiej armii i wywiadu uczestniczyli razem z wysokiej rangi terrorystami z Al-Kaidy, oraz z pakistańskiej organizacji Laszkar-e-Taiba, odpowiedzialnej za zamach terrorystyczny w Bombaju w 2008 r.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze