Wywiad jest pewny – będzie próba ataku na USA

Dennis Blair
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szefowie amerykańskiego wywiadu ostrzegają, że kolejna próba ataku terrorystycznego w USA jest „pewna”.

Dennis Blair
Dennis Blair

– Nie ma wątpliwości, że w najbliższych miesiącach dojdzie do kolejnej próby ataku terrorystycznego na Stany Zjednoczone – takie informacje przekazali szefowie głównych amerykańskich agencji wywiadowczych, którzy zeznawali wczoraj przed komisją senacką.

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych pozostaje Al-Kaida, ale amerykański wywiad powinien też zainteresować się coraz większym zagrożeniem bezpieczeństwa cybernetycznego – powiedzieli szefowie CIA, FBI oraz innych agencji członkom senackiego Komitetu ds. Wywiadu (Senate Intelligence Committee).

Przesłuchanie przed komisją obejmowało szereg problemów związanych z bezpieczeństwem, a atmosfera stała się dość gorąca. Przedstawiciele Partii Republikańskiej spierali się z Demokratami z komitetu oraz szefami wywiadu w sprawie tego, jak administracja Obamy radzi sobie z podejrzanymi o terroryzm. Jako przykład powoływali się na nieudany atak terrorystyczny w samolocie amerykańskich linii lotniczych, który miał być przeprowadzony w Boże Narodzenie.

Przewodnicząca komitetu, senator Dianne Feinstein, Demokratka z Kalifornii, zapytała szefów agencji o prawdopodobieństwo kolejnej próby zamachu terrorystycznego na Stany Zjednoczone w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy. W odpowiedzi wszyscy urzędnicy zgodzili się z pierwszą odpowiedzią szefa amerykańskich służb wywiadowczych Dennisa Blaira, który stwierdził, że jest to „pewne”.

Choć żaden z obecnych szefów agencji wywiadowczych, wśród których był dyrektor CIA Leon Panetta oraz dyrektor FBI Robert Mueller, nie powołali się na żadne pewne zagrożenie, ich słowa jasno wskazywały na to, że największym problemem jest wciąż rozwijająca się Al-Kaida.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

– Moje największe obawy, to, co sprawia, że nie mogę spać w nocy, to fakt, że Al-Kaida i jej terrorystyczni sojusznicy mogą zaatakować Stany Zjednoczone – zeznał Panetta.

Al-Kaida przyjmuje nowe metody, aby ich działania były trudniejsze do wykrycia, rezygnując z dużych ataków i potrzebnych do tego wielu terrorystów na rzecz osób indywidualnych, którzy nie mieli w przeszłości do czynienia z terroryzmem – poinformował Panetta.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook