Wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego we Francji

magrebu
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze francuskie wprowadziły podwyższony stopień zagrożenia terrorystycznego. Decyzja ta jest reakcją na groźby przeciwko Francji sformułowane przez działającą w Afryce organizację związaną z Al Kaidą. magrebu

Decyzja o wzmożeniu nadzoru antyterrorystycznego, została podjęta przez premiera Fillona na początku sierpnia, ale dopiero teraz wiadomość ta została ujawniona przez media. Agencja Reutera poinformowała o służbowej nocie Prefektury Policji w Paryżu, mówiącej o „dostosowaniu” metod nadzoru antyterrorystycznego do zagrożenia w okresie do 15 września. Nie nastąpiła zmiana stopnia zagrożenia w oficjalnej nomenklaturze francuskich służb antyterrorystycznych. Wciąż obowiązuje „czerwony” poziom zagrożenia, czyli ostatni przed najwyższym, „szkarłatnym” poziomem, ogłaszanym w przypadku zagrożenia pewnego i bliskiego.

Tymczasowe „dostosowanie” metod ochrony antyterrorystycznej obejmuje wzmożoną obserwację ważnych miejsc kultu, obiektów turystycznych i dużych imprez. Organizacja Al Kaida Magrebu Islamskiego umieściła w internecie list, w którym określiła Nicolasa Sarkozy’ego jako „wroga Allaha” i zapowiedziała „horror” we Francji.

Więcej na: wp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook