Wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego we Francji

magrebu
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze francuskie wprowadziły podwyższony stopień zagrożenia terrorystycznego. Decyzja ta jest reakcją na groźby przeciwko Francji sformułowane przez działającą w Afryce organizację związaną z Al Kaidą. magrebu

Decyzja o wzmożeniu nadzoru antyterrorystycznego, została podjęta przez premiera Fillona na początku sierpnia, ale dopiero teraz wiadomość ta została ujawniona przez media. Agencja Reutera poinformowała o służbowej nocie Prefektury Policji w Paryżu, mówiącej o „dostosowaniu” metod nadzoru antyterrorystycznego do zagrożenia w okresie do 15 września. Nie nastąpiła zmiana stopnia zagrożenia w oficjalnej nomenklaturze francuskich służb antyterrorystycznych. Wciąż obowiązuje „czerwony” poziom zagrożenia, czyli ostatni przed najwyższym, „szkarłatnym” poziomem, ogłaszanym w przypadku zagrożenia pewnego i bliskiego.

Tymczasowe „dostosowanie” metod ochrony antyterrorystycznej obejmuje wzmożoną obserwację ważnych miejsc kultu, obiektów turystycznych i dużych imprez. Organizacja Al Kaida Magrebu Islamskiego umieściła w internecie list, w którym określiła Nicolasa Sarkozy’ego jako „wroga Allaha” i zapowiedziała „horror” we Francji.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze