Wydawca Newsweeka zwraca nagrodę przyznaną przez żydowską ADL

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Wydawca Newsweek International, Fareed Zakaria, zwrócił nagrodę przyznaną przez żydowską Anti-Defamation League (ADL), z powodu opozycji grupy wobec islamskiego meczetu w pobliżu Ground Zero.

Zakaria zwrócił nagrodę „Hubert Humphrey Award for First Amendment Freedoms” (nagroda Huberta Humphreya za Wolności Pierwszej Poprawki [do Konstytucji USA – przyp. red.]) przyznaną mu przez ADL w 2005 roku.

Twierdzi on, że dziś ADL sprzeciwia się swoim własnym celom walki z dyskryminacją.

Fareed Zakaria
Fareed Zakaria

„Mam nadzieję, że to nimi potrząśnie. Zobaczą, że popełnili błąd i wrócą do swoich historycznej solidnej obrony wolności religii w Ameryce, czegoś do czego zobowiązali się przez dekady i za co ich szanuję,” napisał na stronie Newsweeka Zakaria.

Broni on swojej decyzji twierdząc, że jeżeli w islamie pojawia się reformatorski ruch, należy go wesprzeć. A taki jego zdaniem reprezentuje imam meczetu Feisal Abdul Rauf, który w swojej książce „Co jest w zgodzie z islamem, jest w zgodzie z Ameryką” dowodzi, że „Stany Zjednoczone są w rzeczywistości ideałem islamskiego społeczeństwa, ponieważ zachęcają do różnorodności i promują wolność jednostki i wszystkich religii”. „Jego wizja islamu jest koszmarem bin Ladena,” twierdzi wydawca Newsweeka.

JW na podst. Newsweek i New Statetsman

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook