Wołanie o tolerancję – wołaniem na puszczy

Spotkanie chrześcijański i islamskich duchownych
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W lutym tego roku doszło do spotkania przedstawicieli chrześcijaństwa i islamu w Watykanie. Było to kolejne spotkanie Komisji Dialogu, która składa się z przedstawicieli Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego oraz islamskiego Uniwersytetu Al-Azhar w Egipcie.

Spotkanie chrześcijański i islamskich duchownychTematem obrad było „promocja pedagogii i kultury pokoju ze szczególnym uwzględnieniem roli religii.” Obrady zakończyły się 25 lutego wspólną deklaracją iż „młodzież trzeba strzec przed fanatyzmem i przemocą.”

W świetle powszechności tych zjawisk należy głośno piętnować przypadki wykorzystywania pedagogiki i kultury do promowania nienawiści.

Niestety w muzułmańskich stacjach telewizyjnych i radiowych możemy usłyszeć nawoływanie do świętej wojny – dżihadu, gloryfikację śmierci samobójczej i przesłanie islamofaszyzmu – nienawiści do ludności żydowskiej.

Poniższe filmy wideo (ang.) pokazują propagandę stosowaną przez Hamas.

RK

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze