Wokół meczetu – nowe wiadomości

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Czołowy senator Demokratów przeciwko meczetowi

Wydaje się, że prezydent Obama w związku ze swoimi staraniami na rzecz meczetu w Ground Zero traci nie tylko poparcie społeczeństwa, ale również wśród demokratów.

reidSentor Harry Reid, jeden z najbardziej liczących się senatorów z Partii Demokratycznej, zdystansował się od stanowiska Obamy w sprawie meczetu. „Pierwsza Poprawka chroni wolność religii”, powiedział rzecznik Reida, Jim Manley. „Senator Reid szanuje to, lecz uważa, że meczet powinien zostać zbudowany w innym miejscu.”

Pochodzący z Newady Reid walczy o reelekcję. Jego oponentka, republikanka Sharron Angle, powiedziała, że muzułmanie mają prawo modlić się gdzie chcą, ale Obama wspierając meczet przy Ground Zero „zignorował życzenia Amerykanów, tym razem kosztem ofiar 11 września i ich rodzin”.

JW. na podst. AP

Obama świętuje Ramadan z Bractwem Muzułmańskim

W piątek na dorocznej kolacji w Białym Domu z okazji miesiąca Ramadan, prezydent Obama stanowczo poparł budowę meczetu w pobliżu zburzonych budynków WTC. Co bardziej zadziwiające, gośćmi Obamy na kolacji byli m.in. Ingrid Mattson z Islamic Society of North America (ISNA) i Salam al-Marayati z Muslim Public Affairs Council (MPAC).

ramadan-u-obamyISNA, co potwierdziły rządowe dokumenty w trakcie największego procesu o finansowanie terroryzmu – sprawy The Holy Land Foundation – reprezentuje Bractwo Muzułmańskie w Stanach Zjednoczonych. Przechwycone przez FBI dokumenty potwierdzały agresywne zamiary Bractwa wobec Zachodu. Memorandum przedstawiało cele Bractwa: „Zniszczyć zachodnią cywilizację od środka i ‘sabotować’ ten żałosny dom przez ich ręce i ręce wiernych, tak że zostanie on wyeliminowany, a religia Boga będzie zwycięska nad innymi religiami.” Jednocześnie w trakcie tego procesu ISNA otrzymało status „współsprawcy, nie będącego obiektem dochodzenia.”
MPAC tymczasem już przed laty stało się instytucją, której zadaniem jest obrona organizacji islamistycznych w Stanach Zjednoczonych.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Działania MPAC to m.in. wezwania do zmniejszenia funduszy na monitorowanie społeczności muzułmańskich przez służby specjalne, protesty przeciwko podtrzymaniu prawa zakazującego udzielania pomocy materialnej organizacjom terrorystycznym, wsparcie dla Flotylli Wolności.(pj)

JW. na podst. Global Mulim Brotherhood Report

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook