Wojna islamu z edukacją

India Kashmir RamadanNemat Sadat

Często słyszę muzułmanów twierdzących, że głównym problemem dotykającym ich narody nie jest islam, ale brak edukacji i kolonializm.

Kiedy pytam: „Jak kształcicie muzułmanów, żeby byli samokrytyczni i niezależni, skoro stosują się do ekstremistycznego systemu wiary, który jest w stanie wojny ze samym sobą i resztą świata, a ci, którzy ośmielają się mówić otwarcie o przesądach i przemocy w islamie, są mordowani?”

Zamiast odpowiedzi na moje pytanie, słyszę na okrągło tę samą narrację:

– Islam jest doskonałą i czystą religią.

– Koran jest bezpośrednim słowem bożym.

– Allah ma pierwsze i ostatnie słowo. Popełniasz „shirk” (grzech bałwochwalstwa) rozmawiając o tym.

– Kiedy wszyscy zostaną muzułmanami i szariat zdominuje naszą planetę, zapanuje pokój na świecie.

– Każdy kto sprzeciwia się islamowi jest imperialistą – niewiernym, który musi zostać zabity.

– Musisz być syjonistycznym mordercą dzieci wynajętym przez Mossad, aby poniżać islam.

Mówiąc o dzieciach: ostatnio sprawdziłem, żydzi i świecki świat zabraniają ofiar z dzieci. Jednak w całym dzisiejszym islamskim świecie legalne są małżeństwa i gwałty nieletnich dziewcząt jako uzasadnione postępowaniem Proroka.

Powiedzmy sobie jasno: islam nienawidzi nauki, ponieważ wiedza i rozum umożliwiają rozwój krytycznego i logicznego myślenia. Jeśli muzułmanie mogliby się swobodnie uczyć i myśleć, zabiliby demony czające się w ich głowach i skupili się na tworzeniu świata nieskończonych możliwości.

Xsara na podstawie: http://nematsadat.blogspot.com

image004

 

 

 

 

 

Nemat Sadat urodził się w 1979 roku w Kabulu, w Afganistanie. W 1984 roku przeniósł się do południowej Kalifornii. Absolwent Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego Fullerton, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, Harwardu, Uniwersytetu Columbia w Nowym Yorku i Oxfordu. Autor ponad stu artykułów i były nauczyciel akademicki (politologia). Pracował w ABC News, CNN i ONZ. Ateista i działacz na rzecz praw osób LGBT. Obecnie mieszka w Nowym Jorku i pracuje nad swoją pierwszą powieścią.