Włosi już karzą za noszenie burki. „Tu nie Londyn”

karabinierzy
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Pierwszą we Włoszech grzywnę, w wysokości 500 euro, za noszenie burki otrzymała 26-letnia Tunezyjka w mieście Novara – podały media. Kara ta jest zgodna z rozporządzeniem w tej sprawie, wydanym niedawno przez burmistrza miasta.

karabinierzyBurmistrz Massimo Giordano z prawicowej Ligi Północnej tłumaczy zakaz noszenia muzułmańskich chust całkowicie zakrywających twarz względami bezpieczeństwa oraz – jak podkreślił – koniecznością przestrzegania przez wszystkich mieszkańców włoskich tradycji.

Zawiadomienie o grzywnie oficjalnie wręczono kobiecie w poniedziałek, po tym gdy kilka dni wcześniej została ona wraz z mężem zatrzymana przy urzędzie pocztowym do kontroli przez patrol karabinierów. Poprosili oni o dokumenty.

Gdy mężczyzna zaprezentował paszporty ich obojga, funkcjonariusze chcieli zweryfikować zdjęcie w dokumencie kobiety z jej wyglądem. On zaś – jak podała wtorkowa prasa – odpowiedział karabinierom: Moja religia zabrania kobiecie pokazywać się publicznie mężczyźnie.

Novara to nie Londyn – oświadczył usatysfakcjonowany karą burmistrz, cytowany przez dziennik La Repubblica.

Więcej na: www.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze