Włochy zaczynają operację odsyłania nielegalnych imigrantów do Tunezji

Nielegalni imigranci
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył w sobotę na Lapedusie na Morzu Śródziemnym, wyspie, która od miesięcy jest celem nielegalnych imigrantów, że od poniedziałku rozpoczyna się operacja ich odsyłania do Tunezji.

Szef włoskiego rządu po raz drugi od 30 kwietnia przybył na tę wyspę. Jako położona najbliżej wybrzeży północnej Afryki stała się celem exodusu jej mieszkańców.

Przymusowe odsyłanie przybyszów nazwał zastosowaniem „perswazji psychologicznej”.

Powiedział, że jeśli Włochy będą konsekwentnie odsyłać nielegalnych imigrantów, „wyperswadują” innym pójście tą drogą.

Nielegalni imigranci
Nielegalni imigranci

„Kiedy się dowiedzą, że każdy obywatel tunezyjski jest niezwłocznie repatriowany, ci wszyscy, którzy zamierzają to uczynić, zadadzą sobie najpierw pytanie, czy warto płacić ponad tysiąc euro (przemytnikowi imigrantów) i podejmować ryzyko niebezpiecznej morskiej przeprawy” – mówił.

Władze Lampedusy poinformowały premiera Berlusconiego, że jeszcze 48 godzin temu wyspa pozbyła się co do jednego wszystkich nielegalnych przybyszy, ale w ciągu ostatnich godzin zaczęli na nowo lądować na jej wybrzeżu. Przybyło ich 600, w tym 250 Somalijczyków i Erytrejczyków oraz 350 Tunezyjczyków.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze