Władze Jemenu: Aresztowaliśmy przywódcę Al-Kaidy

al-kaida-w-jemenie-2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Mohammed al-Hanaq, którego miały dziś aresztować jemeńskie służby bezpieczeństwa, stał na czele lokalnej komórki Al-Kaidy planującej m.in. zamachy przeciw zachodnim ambasadom.
al-kaida-w-jemenie-2
Jemeńskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało dziś o aresztowaniu trzech domniemanych ludzi Al-Kaidy. Wśród nich jest Mohammed al-Hanaq, jeden z jej lokalnych przywódców. Został ranny podczas nieudanej poniedziałkowej obławy wojska na kryjówki jemeńskich komórek Al-Kaidy, które w ostatnich latach zasilili spiskowcy uciekający z sąsiedniej Arabii Saudyjskiej do bezpieczniejszego dla siebie Jemenu.

Jemeńska Al-Kaida wzięła na siebie odpowiedzialność za nieudany zamach na amerykański samolot pasażerski lecący w Boże Narodzenie z Amsterdamu do Detroit. W ostatnich dniach z powodu groźby ataków terrorystycznych ze strony Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim na krótko zamknięto ambasady USA, W. Brytanii i Francji w Jemenie.

Więcej na: wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze