Wikileaks: muzułmanie we Francji są marginalizowani

francja-i-islam
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ambasada USA w Paryżu oceniła, że francuscy muzułmanie zajmują podrzędne miejsce w społeczeństwie, w związku z czym rośnie zagrożenie ich przystąpieniem do radykalnych organizacji – pisze we wtorek „Le Monde”, powołując się dokumenty ujawnione przez Wikileaks.

„Paryż powinien czynić wszelkie wysiłki, aby przyznać muzułmanom (stosowne) miejsce we francuskiej tożsamości narodowej – niezależnie od tego, czy są oni imigrantami pierwszego pokolenia, ich dziećmi czy należą do rosnącej liczby nawróconych (na islam)” – wynika z raportu paryskiej ambasady Stanów Zjednoczonych, skierowanego do władz tego państwa w sierpniu 2005 roku.

Dyplomaci amerykańscy zwracają w dokumencie uwagę, że rośnie liczba nawróconych na islam. Podkreślają także, iż we francuskich więzieniach jest wiele osób tego wyznania, podatnych na wpływy fundamentalistów.

Amerykańskie noty dyplomatyczne z tego okresu wskazują również na bliską współpracę Francji i USA w zwalczaniu terroryzmu, mimo wojny w Iraku, która podzieliła Waszyngton i Paryż.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze