Więzień z Guantanamo w Bułgarii

Wiezienie Guantanamo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Więzień z Guantanamo, o którym wcześniej we wtorek USA poinformowały, że został wysłany do Bułgarii, znajduje się już w tym kraju – podała bułgarska państwowa agencja bezpieczeństwa narodowego DANS, cytowana przez oficjalną agencję informacyjną BTA.

Wiezienie Guantanamo
Wiezienie Guantanamo

W grudniu 2009 r. Bułgaria oficjalnie wyraziła zgodę na przyjęcie jednego więźnia. Według dziennika „24 czasa” jest to 38-letni Masum Abda Mohamed – Kurd, urodzony w Syrii, którego zatrzymano w 2002 r. bez dokumentów na granicy między Afganistanem a Pakistanem.

Spędził on w Guantanamo osiem lat pod zarzutem walki w oddziałach talibów w jaskiniach Tora Bora. Według CIA jego nazwisko było obecne na liście osób, które przeszły szkolenie w wykorzystaniu ładunków wybuchowych oraz strzelectwie wyborowym – pisze dziennik. Sam Mohamed – według „24 czasa” – neguje to i twierdzi, że w swoim życiu wystrzelił tylko 7 kul, będąc policjantem w Syrii, a wywiad amerykański pomylił go z innym człowiekiem.

Jak postępować w więzieniu? Z podręcznika zagrywek al-Kaidy

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze