Wielki meczet w Londynie nie powstanie

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze należącej do Wielkiego Londynu gminy Newham odrzuciły projekt budowy meczetu, który byłby jednym z największych w Europie Zachodniej i kilkakrotnie większym od anglikańskiej katedry św. Pawła, położonej w brytyjskiej stolicy.

Konserwatywny ruch religijnego odrodzenia muzułmańskiego Tablighi Jamaat, założony w 1926 roku w Indiach Brytyjskich, ubiegał się o zezwolenie na budowę meczetu na 9 tys. ludzi w West Ham we wschodnim Londynie w pobliżu Parku Olimpijskiego.

Spowodowałby chaos

Jak przypomina prasa, 9 tys. ludzi to trzy lub nawet czterokrotnie więcej, niż może się zmieścić w katedrze św. Pawła w londyńskim City, a świątynia ta jest drugim największym budynkiem kościelnym w Zjednoczonym Królestwie.

Rada gminy Newham w środę wieczorem odrzuciła projekt budowy po przestudiowaniu „z dużą uwagą” planów – powiedział Conor McAuley z władz gminy. Podczas obrad ratusz w Newham otaczała policja i 3 tys. zwolenników budowy meczetu

Więcej na: tvn24

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze