Węgry kontra „New York Times” w sprawie imigracji

kovacsz
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Węgry odpowiedziały na atak „New York Timesa”, krytykującego stanowcze podejście krajów środkowoeuropejskich do nielegalnej imigracji na masową skalę, jaka nastąpiła w wyniku kryzysu migracyjnego w Europie.

Na zarzut gazety o pogarszanie i tak trudnej sytuacji Zoltán Kovács, sekretarz stanu ds. dyplomacji i relacji publicznych w rządzie Viktora Orbána napisał, że redaktorzy dziennika “wciąż nie potrafią zrozumieć, o co naprawdę chodzi”.

Zdaniem NYT „Europa jest zobowiązana” do ciągłego „tworzenia przestrzeni dla wszystkich dopływających do jej brzegów”. Gazeta kładzie nacisk na „równy podział niedogodności”, co jest odniesieniem do unijnych prób narzucenia krajom członkowskim obowiązkowych przydziałów migrantów, którym sprzeciwiają się Węgry.

„To, że NYT naciska na europejskie ‘zobowiązania’, które miałyby rzekomo rozwiązać kryzys migracyjny, pokazuje tylko brak zrozumienia sytuacji. Przyznaję, że nie jest łatwo pojąć ten ‘bezsprzecznie trudny problem’ żyjąc wygodnie w sercu Manhattanu” – odgryza się Kovács. “Silne i dobrze zabezpieczone granice nie pogłębiają kryzysu” , tłumaczy dalej polityk, „wręcz przeciwnie, słabe i niezabezpieczone granice pogłębiają kryzys tworząc ‚czynnik przyciągający’, zachęcający migrantów do wyruszenia w drogę. To właśnie nieumiejętność bronienia własnych granic doprowadziła do sytuacji, w której setki tysięcy uchodźców nielegalnie przedostają się na teren Unii Europejskiej”.

Kovács odniósł się również do „od niechcenia przez gazetę wspomnianego ‘prawa międzynarodowego’ i ‘europejskich wartości’; określeń, którymi lubią operować ‘limuzynowi liberałowie’ – czytelnicy NYT”. „Nie ma takiego prawa międzynarodowego, ani traktatów europejskich – napisał – które dawałyby Brukseli prawo podejmowania decyzji w sprawie imigracji w imieniu innych krajów. Tylko Węgry decydują o tym, kto będzie mieszkał na ich terenie”.

Większość terrorystów odpowiedzialnych za ataki w Paryżu dostała się do Europy przez Węgry. Odkąd kraj ten zbudował na granicy zapory i podjął decyzję o zatrzymywaniu migrantów do czasu aż ich prawo do statusu uchodźcy zostanie potwierdzone, nielegalna imigracja znacznie zmalała, nawet do rozmiarów z czasów poprzedzających kryzys.

Borsuk na podst.: http://www.breitbart.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook