Według rządu morderca z Fort Hood nie jest terrorystą

Todd Beamon

*****

Ofiary zamachu na terenie bazy wojskowej Fort Hood są głęboko oburzone, ponieważ rząd Stanów Zjednoczonych nadal nie chce przyznać, że był to atak terrorystyczny.

W zamachu zginęło 13 osób, a wiele innych zostało rannych. w Texasie. Ofiary, które przeżyły, i ich rodziny, opublikowały film dokumentalny zatytułowany „Fort Hood” , w którym zdają relację z wydarzeń 5 listopada 2009r., kiedy to major amerykańskiej armii, muzułmanin urodzony w Stanach Zjednoczonych, Nidal Malik Hasan, zaczał strzelać do swoich kolegów żołnierzy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DbHtwNex4Lk[/youtube]

Hassan jest oskarżony o zabicie z premedytacją jednego cywila i 12 żołnierzy, którzy przygotowywali się do wyjazdu na misję do Afganistanu i Iraku. Ofiary masakry wyrażają głebokie ubolewanie i frustrację spowodowane nieuzasadnioną decycją Departamentu Obrony, który zbagatelizował atak terrorystyczny, klasyfikując go jako przypadek „przemocy w miejscu pracy”.Wiadomo, że Hassan był w kontakcie mailowym z jednym z liderów Al-Kaidy Anwarem al-Awlakim, który znajdował się na amerykańskiej liście najbardziej poszukiwanych terrorystów i został zabity 30 września 2011 przez amerykański samolot bezzałogowy w Jemenie. Hassan wielokrotnie kierował do al-Awlakiego zapytania w sprawie swoich religijnych wątpliwości. Al-Awlaki zapewnił Hassana, że zabicie amerykańskich żołnierzy wyjeżdżających do Iraku i Afganistanu jest moralnie usprawiedliwione koniecznością „ochrony muzułmańskich braci”.

Zdjęcie wykonał, jako hołd dla zabitych kolegów, płk w stanie spoczynku Martin Howard

Zdjęcie wykonał, jako hołd dla zabitych kolegów, płk w stanie spoczynku Martin Howard

Jedna z ofiar, Shawn Manning, jest przekonany że „żołnierze zostali zabici i zranieni przez wroga wewnętrznego, kogoś kto otworzył ogień aby uniemożliwić żołnierzom wyjazd na misję wojskową”. Uważa on, że „jeśli takiego ataku nie nazwie się aktem wojennym czy też aktem terrorystycznym, to nie wiem jakiego rodzaju atak można nazwać atakiem terrorystycznym”.

Żona jednego z rannych, Kathy Stalnaker, oświadczyła, że wraz z innymi rodzinami ofiar ciężko pracują nad tym aby, wydarzenia z 2009r. zostały nazwane po imieniu i żeby szybko nie zniknęły z oczu opinii publicznej, tak aby ofiary mogły uzyskać rekompensatę, na którą zasługują. Jej mąż, sierżant Rex Stalnaker, cierpi na głęboką nerwicę pourazową powstałą w wyniku strzelaniny.

Zaklasyfikowanie rzezi dokonanej przez Hassana jako ataku terrorystycznego diametralnie zmieniłoby sytuację ofiar, które mogłyby otrzymać specjalne wojenne odszkodowania w tym rentę dla niepełnosprawnych żołnierzy, ktorzy zostali okaleczeni na służbie. Shawn Manning został postrzelony przez Hassana 6 razy. Nie przyznano mu ani wojennego odszkodowania, ani renty dla niepełnosprawnych żołnieży. Gdyby strzelaninę w Fort Hood zaklasyfikowano jako atak terrorystyczny ofiary mogłyby też zostać odznaczone medalem za waleczność albo Purpurowym Sercem. To odznaczenie przyznawane jest w imieniu prezydenta Stanów Zjednoczonych tym, którzy zostali ranni albo zabici w czasie służby wojskowej w armii USA.

Nidal Malik Hasan przebywa teraz w szpitalu. Jest leczony z ran postrzałowych zadanych mu przez policjantów podczas dokonanego przez niego ataku. Rozprawda sądowa jest odwlekana od miesięcy, ponieważ Hassan zapuścił brodę, której nie chce zgolić ze względów religijnych. Dopiero niedawno sąd wojskowy zdecydował, że Hassan musi zgolić brodę przed procesem i zgodnie z zasadami sądu wojskowego ma pojawić się na rozprawie w mundurze i gładko ogolony. Adwokat oskarżonego, któremu grozi kara śmierci, planuje odwołać się od tej decyzji.

Świadkowie zeznali, że Hassan zanim otworzył ogień krzyczał „Allahu Akbar”.

Tłumaczenie: S.Holmes na podstawie http://www.newsmax.com

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign