W USA wyrosła terrorystyczna „piąta kolumna”

muzulmanscy-wiezniowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Obywatel USA którzy przeszli na islam w więzieniu udało się do Jemenu, prawdopodobnie aby odbyć szkolenie wojskowe w obozie terrorystycznym.  Czas już najwyższy ograniczyć dostęp duchownych radykalnych odłamów islamu nawołujących do świętej wojny.

Amerykańskie władze twierdzą, że blisko 36 Amerykanów, którzy przeszli na islam podczas swego pobytu w więzieniach, udało się w zeszłym roku do Jemenu. Prawdopodobnym celem ich podróży było wzięcie udziału w szkoleniu organizowanym przez Al-Kaidę.

muzulmanscy-wiezniowie

Informacje takie zawarte są w raporcie przygotowanym przez amerykański Senat – czytamy w internetowym serwisie Los angeles Times

Przybycie amerykanów do Jemenu zaalarmowało amerykańskich specjalistów do walk iż terroryzmem. Amerykańscy senatorowie sporządzili raport zanim 23-letni Umar Farouk Abdulmutallab, związany z jemeńską Al-Kaidą, próbował przeprowadzić pod koniec grudnia 2009 roku zamach na samolot lecący do Detroit.

Raport ostrzega, że Al-Kaida podejmuje coraz więcej prób rekrutowania mieszkańców Stanów Zjednoczonych, a także obywateli Somalii i Jemenu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze