W Teheranie bitwa policji z opozycją

zamieszki
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W centrum Teheranu irańska policja, elitarna Gwardia Rewolucyjna i paramilitarna milicja Basidż użyły gazu łzawiącego, rozpędzając demonstrujących sympatyków opozycji. Policjanci wybijali pałkami szyby w samochodach, których kierowcy przyłączali się do protestów używając klaksonów – podał proreformatorski portal Rahesabz.
zamieszki
Według podobnego portalu Dżaras doszło do starć wielkiej grupy ludzi z siłami bezpieczeństwa. Reuters odnotowuje, że potwierdzenie tych informacji z niezależnych źródeł nie jest możliwe, ponieważ władze irańskie zabroniły zagranicznym mediom bezpośredniego relacjonowania protestów.

Dżaras informuje też, że policja zaatakowała budynek studenckiej agencji informacyjnej ISNA, w którym schroniła się część demonstrantów.

Kilka godzin później w północnym Teheranie policja ponownie starła się ze zwolennikami przywódcy opozycji Mir-Hosejna Musawiego. Policja rozpędziła demonstrantów, zebranych na ulicach prowadzących do meczetu, w którym miał przemawiać były prezydent Iranu, zwolennik reform Mohammad Chatami. Przeciwko opozycjonistom użyto gazów łzawiących i pałek. Według świadków demonstranci wznosili okrzyki: Śmierć dyktatorowi.

Przemówienie zostało przerwane przez grupę ok. 50 przeciwników reform, którzy przyszli na miejsce uzbrojeni w łańcuchy, pałki i gaz pieprzowy – podano na proreformatorskiej stronie parlemannews. W pobliżu miejsca sobotnich starć znajduje się dom zmarłego ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego.

https://www.youtube.com/watch?v=og69bIy1XcA

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze