W Szwecji brak miejsc dla imigrantów 

image001
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001W ciągu ostatnich 7 dni 10201 osób poprosiło o azyl w Szwecji, podaje Szwedzka Agencja do Spraw Migracji (Migrationsverket). Tym samym kolejny ustanowiony został kolejny rekord.

42 % osób z tej grupy twierdzi że pochodzi z Afganistanu, 27 % mówi że jest z Syrii a 14 % że jest z Iraku. W grupie jest 2827 tzw. „samotnie przybywających nieletnich” i to też jest nowy rekord liczby osób na tydzień. 80 % z nich podaje, że są Afgańczykami.

Żeby podołać szybkiemu tempu imigracji Migrationsverket podwoił liczbę personelu, ale mimo to rząd szwedzki musiał przyznać, że miejsca w ośrodkach dla imigrantów skończyły się w całym kraju. Aby móc kontynuować obecną politykę imigracyjną, której państwo szwedzkie aktywnie broni na arenie międzynarodowej, Szwecja zwróciła się o kryzysowe wsparcie do UE i poprosiła inne kraje Unii o przejęcie 54.000 cudzoziemców ze Szwecji.

Duńska odpowiedź na prośbę strony szwedzkiej była następująca: ”Szwedzi powinni winić samych siebie”. – Szwecja doprowadziła sama do tej sytuacji, gdzie przez wiele, wiele lat prowadzona była wyjątkowo nieodpowiedzialna polityka imigracyjna – powiedziała duńska minister do spraw integracji Iger Støjberg w wywiadzie dla duńskiej telewizji TV2.

Walerian, na podst. http://www.friatider.se/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook