W Strefie Gazy aresztowano Brytyjczyka

Wiezienie kontrolowane przez Hamas w Strefie Gazy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Siły bezpieczeństwa palestyńskiego Hamasu aresztowały dziś w Gazie Brytyjczyka – poinformowali przedstawiciele Hamasu i władz brytyjskich. Policja podała, że zatrzymany to dziennikarz.

Wiezienie kontrolowane przez Hamas w Strefie Gazy
Wiezienie kontrolowane przez Hamas w Strefie Gazy

Rzecznik hamasowskiej policji Ehab Gusejn powiedział, że zatrzymany złamał prawo. Szczegółów nie podano, nie wyjawiono też nazwiska Brytyjczyka.

Konsulat brytyjski w Jerozolimie potwierdził fakt aresztowania swego obywatela, lecz nie podał, czy chodzi o dziennikarza. Rzecznik konsulatu Fadi Adeeb powiadomił, że sprawa jest badana.

Rzecznik palestyńskiego ugrupowania bojowego – brygad Abu Risz – powiedział, że dziennikarz był w niedzielę w sądzie w Gazie, by wesprzeć członka ugrupowania sądzonego pod zarzutem przekazywania informacji Izraelowi.

Podczas rozprawy sędzia zarządził aresztowanie dziennikarza na dwa tygodnie.

Gusejn powiedział, że hamasowskie siły bezpieczeństwa otrzymały „zeznanie, że dziennikarz brytyjski pogwałcił palestyńskie prawo i naruszył bezpieczeństwo państwa”. Tematu nie rozwinął.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze