W Rinkeby zbudują mega meczet

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Sztokholmie, w dzielnicy Rinkeby, powstanie nowy mega-meczet. Będzie miał 5 tysięcy metrów kwadratowych, 18 kopuł, a jego budowa będzie kosztować 100 milionów koron (10 mln USD).

W firmie budowlanej NCC Building, która zajmie się konstrukcją, myśli się o projekcie bardzo ciepło. „Budowa meczetu będzie świetną zabawą” – powiedział Fredrik Anheim, kierownick działu w firmie. NCC i fundacja gromadząca środki na budowę, Rinkeby Mosque’s Collecting Foundation, rozpoczęły współpracę, żeby projekt mógł wystartować.

Meczet ma stanąć na Rinkeby Allé w pobliżu nowej siedziby policji, którą NCC obecnie buduje. „Okoliczni mieszkańcy chcieli budowy meczetu. Nie zgłoszono żadnych zażaleń ani sprzeciwów. To wskazuje na siłę lokalnej społeczności i radość z powodu planu powstania tej nowej przestrzeni dla duchowości” – powiedział Ibrahim Bouraleh z muzułmańskiej fundacvji.

Architect Johan Clesing zaproponował projekt meczetu zajmującego 5 tysięcy metrów kwadratowych, z 18 kopułami i przestrzenią na pokoje modlitwy, kawiarnie oraz sale lekcyjne. Wyjaśnia, że to, co będzie wyróżniać budowlę z „prostokątnej siatki dzielnicy” to fakt, że będzie zwrócona w stronę Mekki, świętego miasta islamu.

“Realizując to zadanie możemy budować na pozytywnych doświadczeniach, które mamy już w Rinkeby dzięki pracy nad komendą policji, mamy też możliwość kontynuowania naszego wkładu w rozwój dzielnicy” – oświadczyła firma NCC.

Oprac. TiCa na podst: https://gatesofvienna.net/2018/06/a-new-day-for-a-new-sweden/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook