W oparciu o klipy MEMRI TV ujawniające ludobójcze wypowiedzi szejka Jousuf Al-Karadhawiego, Sarkozy zakazuje Karadhawiemu wjazdu do Francji

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

25 marca 2012 r. znany francusko-algierski pisarz i wiodący intelektualista Mohamed Sifaoui napisał list otwarty do francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego[1] . W liście Sifaoui skrytykował zbliżająca się konferencję w Paryżu francuskiej organizacji islamistycznej UOIF (Union des Organisations Islamiques de France), potępiając szczególnie spodziewane uczestnictwo niej szejka Jousufa Al-Karadhawiego i używając klipów MEMRI TV, żeby pokazać podżeganie do ludobójstwa przez Al-Karadhawiego[2] . W wyniku Sarkozy zakazał Al-Karadhawiemu wjazdu do Francji.

Szejk Al-Karadhawi ma od 1999 r. zakaz wjazdu do USA, a na początku lutego 2008 r. oznajmiono, że ma zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii[3] . W wywiadzie z 29 września 2008 r. Al-Karadhawi powiedział gazecie saudyjskiej „Al-Sharq Al-Awsat”, że ma teraz zakaz wjazdu „do wielu krajów europejskich”[4] . Badania MEMRI dotyczące Al-Karadhawiego były instrumentalne w zakazie wjazdu do Wielkiej Brytanii i były także użyte w mediach i przez organy rządowe w USA i w całej Europie[5] . Zestaw klipów wideo Al-Karadhawiego można znaleźć na stronie MEMRI TV YouTube; część I tutaj i część II tutaj .

Zakaz Sarkozy’ego obejmuje także szejka Mahmouda Al-Masriego, który jest znany z podżegania antysemickiego, anty-szyickiego i przeciwko kobietom.

Poniżej podajemy streszczenie listu Sifaouiego z dodatkową informacją o innych reakcjach na spodziewane uczestnictwo Al-Karadhawiego i na zakazanie mu wjazdu do Francji, jak również aneksy z klipami MEMRI TV Al-Karadhawiego i Al-Masriego.

List Sifaouiego do Sarkozy’ego

W liście Sifaoui skupia się na Związku Francuskich Organizacji Islamskich (UOIF), który w dniach 6-9 kwietnia 2012 będzie miał doroczną konferencję w Paryżu. Wskazuje on, że organizacja dostarcza platformy dla orędowników ideologii ekstremistycznych i dodaje, że od lat 1980. propagowała polityczny islam w ten sam sposób jak Bractwo Muzułmańskie.

Sifaoui pisze, że mimo tego ekstremizmu rząd francuski nadaje UOIF legitymację, czyniąc go częścią oficjalnej islamskiej organizacji parasolowej, Francuskiej Rady Wiary Muzułmańskiej (CFCM). Ostrzegając, że nie powinno się „trywializować” podżegających słów jako czegoś normalnego, pisze, że UOIF zaprosił na nadchodzącą konferencję dwie kontrowersyjne postaci – znanego uczonego sunnickiego szejka Jousufa Al-Karadhawiego [6] i egipskiego szejka Mahmouda Al-Masriego. W kontekście „tragedii narodowej” zamordowania przez Mohameda Meraha żołnierzy francuskich i żydowskich dzieci w Tuluzie i Montauban, Sifaoui podkreśla „szkody, jakie religijny ekstremizm może uczynić w słabych umysłach”.

Sifaoui cytuje szejka Jousufa Al-Qaradhawiego z klipów MEMRI TV

Sifaoui cytuje następnie słowa z wystąpienia Al-Karadhawiego ze stycznia 2009 r., opublikowane przez MEMRI: „W ciągu całej historii Allah zsyłał na [Żydów] ludzi, którzy karali ich za ich zepsucie. Ostatnią karę wymierzył Hitler. Dzięki wszystkim rzeczom, które im zrobił – chociaż oni przesadzają tę sprawę – udało mu się osadzić ich w miejscu. To była dla nich kara boska. Z wolą Allaha, następny raz będzie z rąk wiernych [tj. muzułmanów”[7] .

Więcej na: memri.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze