W Mannheim będzie „Mały Stambuł”

germanminarets
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kościół protestancki w Niemczech twierdzi, że Turcy z miasta Mannheim leżącego w południowo-zachodniej części Niemiec stali się „mniej więcej zintegrowani” ze społeczeństwem. Tymczasem dążą oni do przemianowania dużej dzielnicy miasta na „Wenig Istanbul” (Mały Stambuł).

Kościół Ewangelicki, podobnie jak wiele proimigracyjnych organizacji w Niemczech, stwierdza także, że „bardzo niewiele tureckich rodzin myśli dziś o powrocie do swojej ojczyzny”.

Jak donosi „Sabah”, gazeta niemieckich Turków, muzułmanie pochodzenia tureckiego odbyli pierwsze spotkanie z przedstawicielami władz miasta Mannheim w sprawie nadania północnej dzielnicy miasta tureckiej nazwy. Burmistrz Mannheim Peter Kurz zaproponował niemiecką nazwę „Wenig Istanbul” (Mały Stambuł), ale Turcy zasugerowali „Beyoglu’” (nazwa dzielnicy w Stambule) oraz „Kücük Istanbul” (Mały Stambuł po turecku).

Po ustaleniu listy potencjalnych nazw przeprowadzone zostanie referendum o zmianie nazwy dzielnicy tego starego miasta na turecką. Mannheim posiada duży odsetek mniejszości tureckiej.(p)

Tłumaczenie: Severus
Źródło: http://www.examiner.com/conservative-in-wilmington/muslim-turks-seek-to-officially-rename-section-of-german-city-little-istanbul

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze