W Jemenie islamiści protestują przeciwko wprowadzeniu minimalnego wieku małżeństwa

pedofil-imam
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kilka tysięcy kobiet demonstrowało w niedzielę przed gmachem parlamentu w Sanie przeciwko projektowi ustawy wprowadzającej minimalny wiek wymagany do zawarcia małżeństwa w Jemenie. Akcję zorganizowano na apel islamistów i konserwatystów.
pedofil-imam
Według planowanej ustawy minimalny wiek, w którym kobieta może wstąpić w związek małżeński, to 17 lat. Dla mężczyzn granica ta wyniosła 18 lat.

Manifestantki, z których większość miała twarze zakryte zasłonami, zostały autobusami dowiezione na miejsce protestu. Część przyniosła ze sobą transparenty z hasłami: „Nie zakazujcie czegoś, na co zezwolił Allah”, „+Nie+ manipulacjom prawami kobiet” czy „Koran i sunna (muzułmańska tradycja religijna) ponad umowami sprzecznymi z naszą religią”.

W czasie protestu doszło do konfrontacji między przeciwniczkami projektu ustawy a jego zwolenniczkami ze związku jemeńskich kobiet.

Jego przedstawicielki podkreślały, że z punktu widzenia islamu nic nie stoi na przeszkodzie, by ustalić minimalny wiek zawarcia małżeństwa, ponieważ wśród ulemów (muzułmańskich uczonych, znawców teologii i prawa) nie ma na ten temat jednomyślności. Przeciwnicy ustawy przekonują, że nie należy tego czynić, ponieważ prorok Mahomet poślubił Aiszę, gdy ta miała zaledwie 9 lat.

Więcej na: gazetaprawna.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze