W. Brytania: starcia prawicy z antyfaszystami

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print
Umacniający się fundamentalizm muzułmański powoduje napięcia w Wielkiej Brytanii. Demonstrujący przeciwnicy radykalnego islamu i szariatu w zostali zaatakowani przez organizację UAF. Doszło do walk ulicznych, wiodącą rolę odgrywali w nich młodzi muzułmanie.

Policja w Birmingham aresztowała 20 osób po sobotnich zamieszkach w centrum miasta, do których doszło w związku z wiecem skrajnie prawicowej Ligi Obrony Anglii (EDL) z lewicową, antyfaszystowską organizacją Razem Przeciw Faszyzmowi (UAF).

EDL, organizacja dotychczas szerzej nieznana, której zarzuca się, że jest przybudówką skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP), zaplanowała na sobotę wiec protestu przeciwko islamskiemu fundamentalizmowi, radykalnemu islamowi i prawu szariatu.

Spotkało się to z kontrdemonstracją ze strony UAF, która określa się jako koalicja przeciwników faszyzmu. W jej skład wchodzą m.in. działacze związkowi, aktywiści Socjalistycznej Partii Robotniczej o orientacji trockistowskiej i muzułmanie.

Do zamieszek między obu grupami demonstrantów doszło w pobliżu głównej stacji kolejowej. Obrzucono się butelkami. Doszło do rękoczynów i zdemolowania autobusu. Ogółem w zamieszkach po obu stronach w kilku punktach miasta uczestniczyło ok. 250 osób. Policyjną akcję koordynowano z helikoptera.

Wcześniej do starć między obu grupami doszło 8 sierpnia. Aresztowano wówczas 33 osoby.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook