USA zamierzają zlikwidować Zawahiriego tak jak bin Ladena

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Przewodniczący Komitetu Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA, admirał Mike Mullen zapowiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone zamierzają wyśledzić i zlikwidować nowego szefa Al-Kaidy Ajmana al-Zawahiriego, podobnie jak wcześniej zlikwidowały jego poprzednika Osamę bin Ladena.

On i jego organizacja wciąż nam zagrażają. Podobnie jak dążyliśmy do pojmania i zabicia bin Ladena…bez wątpienia uczynimy podobnie z Zawahirim – powiedział Mullen dziennikarzom w Waszyngtonie. – Jeśli chodzi o mnie to nie jestem zaskoczony, że objął to stanowisko – dodał.Wcześniej anonimowa osobistość oficjalna administracji USA wyraziła pogląd, że Zawahiri będzie miał duże trudności w kierowaniu Al-Kaidą i raczej „skupi się na własnym przetrwaniu”.

– Nie wykazał dotychczas silnego przywództwa ani zdolności organizacyjnych i w odróżnieniu od innych czołowych członków Al-Kaidy, nie ma doświadczenia bojowego – powiedział wspomniany urzędnik administracji.

Jak głosi opublikowane w czwartek na stronie internetowej islamistów oświadczenie, 60-letni Zawahiri, dotychczas uważany za osobę nr 2 w Al-Kaidzie, zastąpi na jej czele Osamę bin Ladena, zabitego na początku maja w Pakistanie przez amerykańskich komandosów.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze