USA: Udaremnione zamachy na Pentagon i Kapitol

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Agenci FBI aresztowali w środę mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie zamachów na Pentagon i Kapitol przy pomocy bezzałogowych samolotów wypełnionych materiałem wybuchowym.

Jak poinformowały władze, jest on również podejrzewany o współpracę z Al-Kaidą w przygotowywaniu zamachów na żołnierzy USA stacjonujących za granicą.

26-letni Rezwan Ferdaus, będący obywatelem amerykańskim, został zatrzymany w Framingham, w stanie Massachusetts, po tym jak wpadł w pułapkę zastawioną przez agentów FBI.

Według prokurator federalnej Carmen Ortiz, uzyskany materiał dowodowy wskazuje, że Ferdaus „od dawna planował zamachy przeciwko naszemu krajowi”. Ferdaus, który jest absolwentem fizyki na Northeastern University w Bostonie, miał zacząć planować zamachy terrorystyczne na początku 2010 r.

Jak informuje Associated Press, Feradus zeznał, że chciał zadać Amerykanom, których określił jako „wrogów Allaha”, psychologiczny cios atakując Pentagon będący – jak się wyraził – „głową i sercem węża”.

Udający terrorystów agenci FBI spotykali się z nim kilkakrotnie. M. In. dostarczyli mu zamówione granaty, broń automatyczną i substancję, która udawała materiał wybuchowy. W rozmowie z nimi, Ferdaus wyjaśnił, że planuje zaatakowanie gmachu Pentagonu niewielkimi, bezzałogowymi samolotami wypełnionymi materiałem wybuchowym i sterowanymi przy pomocy urządzeń GPS. Później postanowił zaatakować także waszyngtoński Kapitol.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook