USA: Tysiące ludzi chcą odwiedzić Pomnik Pamięci ofiar 9/11

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niewiele ponad trzy godziny trwała internetowa dystrybucja wejściówek na teren Pomnika Pamięci ofiar ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, w pierwszym dostępnym dla odwiedzin dniu.

Inaugurację Pomnika Pamięci zaplanowano w dziesiątą rocznicę 11 września. Jednak wezmą w niej udział wówczas tylko rodziny ofiar i goście uczestniczący w oficjalnych uroczystościach. Wszyscy inni będą mogli odwiedzać miejsce tragedii poczynając od 12 września. Wstęp będzie bezpłatny.
We wtorek rano można było otrzymać wejściówki dopiero na 21 września. W poniedziałek, w pierwszym dniu rozprowadzania ich przez internet, tylko w ciągu pierwszej godziny rezerwacje potwierdziło pięć tysięcy ludzi. Przez cały dzień karty wstępu zapewniło sobie łącznie 24 tys. osób.

– Te liczby pokazują, że ludzie zachowali głęboko w pamięci i chcą uhonorować ofiary i bohaterów 9 / 11 – stwierdził Joe Daniels, prezydent Pomnika Pamięci i Muzeum 11 września.

Zainteresowanie pomnikiem w pierwszym dniu było tak wielkie, że w pewnym momencie zawiesiła się strona internetowa, którą wciąż się buduje, podobnie jak sam pomnik. Wejściówki rezerwowali nie tylko Amerykanie, lecz także m.in. Brytyjczycy i Brazylijczycy. ” Prace nad projektem miejsca pamięci rozpoczęły się przed ośmioma laty. Do budowy zatrudniono blisko 600 osób.

Pomnik zajmuje obszar ośmiu akrów. Dokładnie tam gdzie mieściły się bliźniacze wieżowce World Trade Center usytuowano dwa baseny-fontanny do których jak z wodospadu spływa woda. Na ich zewnętrznych ścianach wyryto nazwiska 2983 ofiar ataków, w tym także tych, którzy zginęli w Pentagonie, na pokładzie samolotu linii lotniczych United, który rozbił się w Shanksville w Pensylwanii oraz sześciu osób zabitych jeszcze w 1993 roku, we wcześniejszym zamachu na World Trade Center. Teren otaczają setki białych dębów.

Więcej na: interia.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook