USA przestaną pomagać swojemu sojusznikowi?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Stany Zjednoczone zawieszą lub anulują część pomocy militarnej dla Pakistanu wobec pogarszającego się klimatu w stosunkach dwustronnych – napisał w sobotnim wydaniu dziennik „New York Times”, powołując się na wysoko postawione źródła w armii amerykańskiej.

Gazeta informuje, że pomoc zostanie zawieszona lub anulowana z powodu wydalenia z Pakistanu amerykańskich szkoleniowców wojskowych, a z drugiej, aby wymusić na armii pakistańskiej skuteczniejszą walkę z rebeliantami talibskimi.

Według „NYT” wartość zawieszonej lub anulowanej pomocy może sięgnąć 800 mln dol., czyli jednej trzecią rocznej pomocy Waszyngtonu dla Pakistanu. Suma ta obejmuje około 300 mln dol. Chodzi o zwrot niektórych kosztów za: rozmieszczenie ponad 100 tys. żołnierzy pakistańskich na granicy z Afganistanem – by walczyli z terroryzmem – ale także za sprzęt wojskowy, w tym radioodbiorniki, noktowizory i części zapasowe do helikopterów, które nie mogą być wykorzystane w szkoleniu, bo Pakistan odmówił wydania wiz amerykańskim szkoleniowcom.

Przedstawiciele władz amerykańskich, na których powołuje się „NYT”, twierdzą, że dostawy sprzętu mogą zostać wznowione, jeśli poprawią się stosunki dwustronne i Pakistan będzie bardziej zdecydowanie walczyć z terroryzmem.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook