USA poprą plan „reintegracji” talibów

zolnierze-w-afganistanie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

USA poprą plan afgańskiego prezydenta Hamida Karzaja, przewidujący przekonanie talibów najniższego i średniego szczebla, którzy nie wspierają Al-Kaidy, by zaprzestali walki z siłami USA i NATO – zapowiedział w środę specjalny wysłannik Waszyngtonu do Afganistanu i Pakistanu Richard Holbrooke.
zolnierze-w-afganistanie
Karzaj ma przedstawić ten plan w czwartek na konferencji międzynarodowej w Londynie. Talibowie już go zdyskwalifikowali, publikując w środę w internecie oświadczenie, w którym twierdzą, że ich bojownicy nie ulegną bodźcom finansowym, ponieważ walczą „nie o pieniądze, własność czy pozycję”, lecz o islam i położenie kresu obecności obcych wojsk w ich kraju.

Talibowie oświadczyli, że konferencja w Londynie jest „stratą czasu”, i powtórzyli, że nie będą negocjować, dopóki siły międzynarodowe nie wycofają się z Afganistanu.

– W przeszłości były podobne konferencje i żadna nie rozwiązała problemów Afganistanu. Tak samo będzie w przypadku Londynu – napisano w oświadczeniu.

– Konferencja w Londynie ma za cel utrzymanie inwazji sił okupacyjnych w Afganistanie. To tylko strata czasu. Emirat Islamski Afganistanu uważa, że jedynym rozwiązaniem problemów w Afganistanie jest natychmiastowe opuszczenie (tego kraju) przez siły okupacyjne – głosi oświadczenie talibów.

Allen West na temat strategi walki w Afganistanie.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze