USA liczy na Polskę w Afganistanie

Polska i USA
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd amerykański wyraził nadzieję, że sojusznicy USA, w tym Polska, będą nadal uczestniczyli militarnie w operacji NATO w Afganistanie mimo trudności tej misji i strat w ludziach. Tak Departament Stanu skomentował słowa Bronisława Komorowskiego o tym, że „czas zakończyć naszą misję w Afganistanie”.

Polska i USA

„Doceniamy silny i stały udział wszystkich członków NATO w wojnie w Afganistanie i ufamy, że wysiłki te będą trwały, aby przyczynić się do sukcesu żywotnej misji ISAF” – stwierdził Departament Stanu USA w oświadczeniu przysłanym PAP.

Wyrażono w nim również wdzięczność dla Polski za uczestnictwo w misji i poświęcenie.

„Naród amerykański jest głęboko wdzięczny Polsce za jej istotny wkład w kierowaną przez NATO misję w Afganistanie. Głęboko doceniamy poświęcenie polskich sił zbrojnych, w tym także polskich żołnierzy, którzy złożyli najwyższą ofiarę w ostatnich czterech dniach” – czytamy w oświadczeniu.

Departament Stanu odpowiedział w ten sposób na prośbę PAP o skomentowanie wypowiedzi pełniącego obowiązki prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który ocenił w sobotę, że „czas zakończyć naszą misję w Afganistanie”.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook