USA liczy na Polskę w Afganistanie

Polska i USA
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd amerykański wyraził nadzieję, że sojusznicy USA, w tym Polska, będą nadal uczestniczyli militarnie w operacji NATO w Afganistanie mimo trudności tej misji i strat w ludziach. Tak Departament Stanu skomentował słowa Bronisława Komorowskiego o tym, że „czas zakończyć naszą misję w Afganistanie”.

Polska i USA

„Doceniamy silny i stały udział wszystkich członków NATO w wojnie w Afganistanie i ufamy, że wysiłki te będą trwały, aby przyczynić się do sukcesu żywotnej misji ISAF” – stwierdził Departament Stanu USA w oświadczeniu przysłanym PAP.

Wyrażono w nim również wdzięczność dla Polski za uczestnictwo w misji i poświęcenie.

„Naród amerykański jest głęboko wdzięczny Polsce za jej istotny wkład w kierowaną przez NATO misję w Afganistanie. Głęboko doceniamy poświęcenie polskich sił zbrojnych, w tym także polskich żołnierzy, którzy złożyli najwyższą ofiarę w ostatnich czterech dniach” – czytamy w oświadczeniu.

Departament Stanu odpowiedział w ten sposób na prośbę PAP o skomentowanie wypowiedzi pełniącego obowiązki prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który ocenił w sobotę, że „czas zakończyć naszą misję w Afganistanie”.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze