USA: Iran coraz bliżej broni atomowej

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Stany Zjednoczone oświadczyły, że Iran jest coraz bliższy zyskania możliwości produkcji bomby atomowej dzięki gromadzeniu coraz większej ilości wzbogaconego uranu. Wezwały też, wraz ze sprzymierzeńcami z UE, by Teheran zaangażował się w rozmowy o swoich nuklearnych ambicjach.

Mamy poważne obawy, że Iran celowo próbuje przynajmniej zachować możliwość produkcji broni atomowej – powiedział ambasador USA przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Glyn Davies.

Iran jest obecnie albo bardzo blisko posiadania, albo już posiada taką ilość wzbogaconego uranu, która wystarcza do wyprodukowania broni atomowej, jeśli podjęte zostaną decyzje o dalszym wzbogacaniu
– ocenił.

Dyrektor generalny MAEA Mahmed ElBaradei uważa, że zagrożenie ze strony Iranu jest przesadzone.

Raport organizacji z 28 sierpnia głosi, że Teheran poprawił nieco współpracę z inspektorami ONZ, zgadzając się na ściślejszy nadzór nad instalacjami do wzbogacania uranu w Natanz i przywracając ograniczony dostęp do jednego z reaktorów. Stwierdza też jednak, że Iran zwiększył o tysiąc liczbę wirówek do wzbogacania uranu i ma ich obecnie 8,3 tys. oraz nadal blokuje dochodzenie w sprawie militaryzacji programu wzbogacania.
Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook