USA: Incydenty religine przed świętami

ME/HEADSCARF
SLUG: ME/HEADSCARF DATE: 09/17/2009 CREDIT: Dayna Smith/ftwp CAPTION: Smar Abuagla, 13, an 8th grader at Langston Hughes Middle School in Reston, started wearing the hejab (headscarf and modest Islamic clothings) this summer. She is back to school and dealing with her peers, some of whom thinks it is cool and others who tease her. Freelance Photo imported to Merlin on Sun Sep 20 13:45:09 2009
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak zwykle przed świętami Bożego Narodzenia w USA nasilają się incydenty związane z animozjami religijnymi i dążeniem niektórych władz lokalnych do organizowania świąt w duchu ekumenicznym.
ME/HEADSCARF
W jednej ze szkół podstawowych w stanie Indiana urządzono w drugiej klasie lekcje zaznajamiania dzieci z różnymi religiami i ich świętami.

Obok Bożego Narodzenia – uczyli nauczyciele – jest jeszcze żydowskie święto Chanuka, muzułmański ramadan i Kwanza, święto stworzone kilkadziesiąt lat temu dla Afroamerykanów, nawiązujące do afrykańskich wierzeń pogańskich i obchodzone w okresie chrześcijańskiego Bożego Narodzenia.

Lekcje o islamie wzbudziły jednak protesty miejscowych konserwatystów, którzy oświadczyli, że uczenie dzieci, że według muzułmanów Allach jest Bogiem, jest nie na miejscu. Administracja szkolna usunęła to zdanie z lekcji.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook