USA i ONZ żądają uwolnienia przez Hamas Gilata Shalita

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Biały Dom i sekretarz generalny ONZ wezwali w piątek Hamas do natychmiastowego uwolnienia francusko – izraelskiego zakładnika Gilada Shalita, który jest żołnierzem izraelskim uprowadzonym przez Hamas pięć lat temu, na obrzeżu Strefy Gazy.

– Wkrótce minie pięć lat, odkąd terroryści z Hamasu (…) porwali Gilada Shalita – powiedział rzecznik Białego Domu Jay Carney, w przeddzień rocznicy uprowadzenia młodego żołnierza.

„Przez ten czas Hamas przetrzymywał go, jako zakładnika bez dostępu (…) Czerwonego Krzyża, co jest pogwałceniem elementarnych standardów (…) i lekceważeniem międzynarodowych apeli” podyktowanych przez względy humanitarne – wyjaśnił stanowisko Białego Domu Carney w oficjalnym komunikacie. „Stany Zjednoczone potępiają w jak najostrzejszych słowach ciągłe więzienie (Shalita) i łączą się z innymi rządami i międzynarodowymi organizacjami w wezwaniu Hamasu do jego natychmiastowego uwolnienia” – brzmi komunikat amerykańskiej administracji.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze