USA: Afgańczyk planował atak terrorystyczny

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zatrzymany na początku września kierowca autobusu pracujący na lotnisku w Denver Nadżibullah Zazi został oskarżony przez nowojorski sąd o planowanie ataku terrorystycznego w Stanach Zjednoczonych – wynika z aktu oskarżenia. Władze USA twierdzą, że wyeliminowały bezpośrednie zagrożenie zamachem.

Urodzony w Afganistanie 24-letni Zazi miał planować od sierpnia 2008 roku wykorzystanie co najmniej jednego rodzaju broni masowego zniszczenia. Za planowanie zamachu grozi mu nawet dożywocie.

Władze poinformowały, że nie mają informacji o czasie, miejscu ani celu planowanych ataków.

Zazi miał też przyznać się, że uczestniczył w szkoleniu dotyczącym budowy bomb w obozie treningowym Al-Kaidy w Pakistanie. W jego komputerze znaleziono instrukcję budowy materiałów wybuchowych podobnych do tych użytych w zamachach w Londynie w 2005 roku.

– Prowadzimy dochodzenie dotyczące wielu tropów powiązanych z tym spiskiem i będziemy pracowali bez przerwy, by każda osoba związana z tą sprawą została postawiona przed sądem
– powiedział prokurator Eric Holder.

– Wierzymy, że wszelkie bezpośrednie zagrożenie wynikające z tej sprawy zostało zażegnane, ale jak zawsze przypominamy Amerykanom, by byli czujni i zgłaszali policji wszystkie podejrzane działania – dodał.

Więcej na: interia.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook