Uniknęła chłosty dzięki łasce króla

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Saudyjka, skazana we wtorek na karę chłosty za złamanie zakazu prowadzenia samochodu, została ułaskawiona przez króla Abdullaha. „Dzięki Bogu, chłosta Szaimy została anulowana” – napisała na Twitterze księżniczka Amira al-Tawil.

Żona saudyjskiego księcia Alwalida bin Talala dodała również: „Jestem przekonana, że ucieszy to wszystkie kobiety”.

– Wydaje się, że zezwolono opinii publicznej na powolne przyzwyczajanie się do możliwości prowadzenia przez kobiety samochodów, zanim zostanie to ogłoszone oficjalne. Jak na razie reakcja jest pozytywna. Większość ludzi nie ma z tym problemu – skomentował decyzję monarchy Maha Akel, dziennikarz z Dżuddy.

Chłosta za jazdę

Szaima została zatrzymana w lipcu w Dżuddzie na zachodzie kraju. Wtorkowe orzeczenie sądu było pierwszym wyrokiem w tego typu sprawie. Wcześniej kobiety przyłapane za kierownicą trzymano przez kilka dni w areszcie, po czym oddawano męskim opiekunom.

W ostatnich miesiącach rzesze kobiet w wielu miastach Arabii Saudyjskiej usiadły za kierownicą, by przekonać króla do zniesienia zakazu.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze