Unia oferuje USA wymianę danych

ue-usa
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Komisja Europejska ma nowy pomysł na walkę z terroryzmem. Proponuje Stanom Zjednoczonym wymianę danych bankowych i informacji o pasażerach lotniczych.

– To byłoby pierwsze porozumienie tworzące parasol nad umowami, jakie negocjujemy z USA w sprawie przekazywania danych pasażerów lotniczych (tzw. PNR – Passenger Name Records) czy danych bankowych w ramach amerykańskiego programu zwalczającego finansowanie terroryzmu (tzw. porozumienie SWIFT) – powiedział Matthew Newman, rzecznik komisarz ds. wolności obywatelskich Viviane Reding.

Jak podkreślił, dla KE najważniejsze jest uzyskanie w negocjacjach z USA zasady wzajemności. – Prosimy, by nasze standardy o ochronie danych były respektowane. I jednocześnie oczekujemy, że dane popłyną w dwie strony, także z USA do UE – mówił.

KE przekonuje, że nowa umowa ma zagwarantować wysoki poziom ochrony informacji osobowych, takich jak dane pasażerów czy informacje finansowe, przekazywanych w ramach współpracy transatlantyckiej w sprawach karnych. Umowa zwiększy prawa obywateli w zakresie dostępu do danych, poprawiania ich lub usuwania. Obywatele UE zyskaliby też prawo do korzystania ze środków ochrony prawnej w USA, gdyby ich dane były bezprawnie przetwarzane.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook