UNESCO zrobi zbiórkę po proteście USA

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

– UNESCO przystępuje do zbiórki środków po tym, jak USA zamroziły finansowanie organizacji na znak protestu przeciw przyjęciu Palestyny na pełnoprawnego członka – poinformowała dyrektor generalna UNESCO Irina Bokowa. Kampania ruszy w najbliższym czasie.

W wywiadzie dla bułgarskiego radia publicznego Bokowa powiedziała, że „niektóre państwa i rządy dają pozytywne sygnały, że nas poprą”. – Oczywiście takie poparcie różni się od stałego finansowania i może nam pomóc tylko na krótką metę, niemniej liczymy na nie. Wciąż jednak skłonna jestem patrzeć na sytuację jak na tymczasową trudność – dodała.

Jednocześnie Bokowa zdementowała twierdzenia, że Kanada również zamierza wstrzymać finansowanie. Wyraziła nadzieję, że redukcja finansowania o 80 mln dolarów nie zagrozi programom UNECO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury) zwłaszcza tym, które dotyczą systemu wczesnego ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku i Oceanie Indyjskim.

– Podczas trzęsienia ziemi w Fukushimie nasz system zadziałał natychmiastowo, po trzech minutach nadaliśmy ostrzeżenie, co uratowało życie tysiącom, jeśli nie milionom ludzi. To są nasze argumenty dla Kongresu Stanów Zjednoczonych, gdy mówimy, że sprawy polityczne nie powinny rzucać cienia na pozytywne działania UNESCO na rzecz wielu ludzi na świecie – powiedziała Bokowa.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze