UE nadal gotowa do rozmów z Iranem

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zapewniła dzisiaj, że wspólnota międzynarodowa jest otwarta na rozmowy z Iranem, mimo że w poniedziałek unijni ministrowie spraw zagranicznych mają przyjąć sankcje wobec Teheranu w odpowiedzi na jego program atomowy.

W oświadczeniu napisano, że W. Brytania, Francja, Niemcy, USA, Rosja i Chiny (sześć krajów prowadzących rozmowy jądrowe z Iranem) „w dalszym ciągu deklarują wolę” podjęcia negocjacji z Teheranem.

Tego samego dnia Ashton ujawniła treść listu, który w październiku 2011 roku przekazała głównemu irańskiemu negocjatorowi do spraw nuklearnych Saidowi Dżalilemu. Napisała w nim m.in., że głównym celem unijnej dyplomacji jest wypracowanie porozumienia, które „przywraca międzynarodową wiarę w wyłącznie pokojową naturę irańskiego programu nuklearnego”.

Do tej pory Ashton nie otrzymała odpowiedzi na list, datowany na 21 października.
W najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie unijnych szefów dyplomacji, którzy mają zdecydować o sankcjach przewidujących embargo na irańską ropę naftową.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze