Uchodźcy muzułmańscy wciąż prześladują chrześcijańskich

Chrześcijańscy uchodźcy w ośrodku w Rotenburgu doświadczają gróźb śmierci i otrzymują „wyroki” od nieoficjalnego sądu szariackiego.

Organizacja Open Doors alarmuje, że chrześcijanie muszą czasem uciekać z ośrodka, żeby uniknąć napaści.

Jeden z uchodźców po powrocie z kościoła znalazł w pokoju kartkę z napisem: „Do wszystkich muzułmanów: teraz jest czas ścinania głów niewiernym”. Irańską chrześcijankę przeraziły okrzyki: „Kto znajdzie irańską kobietę, może ją zgwałcić. Zabijmy ich wszystkich”. Kobieta porównała egzystencję w obozie do życia pod władzą Państwa Islamskiego. „Przyjechaliśmy tu, żeby żyć w wolności, a teraz doświadczamy ciężkich prześladowań” – powiedziała. „Muszę ukrywać, że jestem chrześcijanką, żyję pod ciągłą presją”.

Innej chrześcijance muzułmanka odebrała Biblię i porwała ją na strzępy. „Żyję w strachu, bo znów mnie wypytują, dlaczego jestem chrześcijanką. Uciekłam przed tym z kraju i teraz znów tego doświadczam, w takiej zamkniętej przestrzeni” – wyznała kobieta.

Muzułmańscy azylanci powiedzieli jednej z kobiet: „Odeszłaś od religii i zostałaś chrześcijanką. Zabijemy cię.”

Open Doors informuje o 32 atakach na tle religijnym w obozie, wśród migrantów z Iranu, Syrii, Erytrei I Iraku. Ogólnie w obozach uchodźców do września 2016 743 chrześcijan i 10 Jazydów doświadczyło ataków na tle religijnym.

PJ, na podst. http://www.express.co.uk

Raport Open Doors: http://www.opendoorsuk.org/news/documents/Report-Rotenburg-English-161021.pdf

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom