Twittowanie o islamie

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

image002

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Blogerka Sanam Malik zebrała wypowiedzi na Twitterze znanych osób związanych na różne sposoby z islamem – zarówno apologetów, jak i przeciwników. Publikujemy wybór.

Tariq Ramadan, apologeta islamu, jest profesorem Współczesnych Studiów nad Islamem na Uniwersytecie Oksfordzkim, dyrektorem @CILE_Center i przewodniczącym Think Tanku.
@EuropeanMuslimN
Tariq Ramadan @TariqRamadan
Ostatecznym celem Islamu jest osiągnięcie spokoju: spokoju wewnętrznego, spokoju moralnego, spokoju duchowego, spokoju społecznego.

 

Tommy Robinson – założyciel i były przywódca English Defence League.
Tommy Robinson @TRobinsonNewEra
„Jeśli islam jest religią pokoju, czy jego ekstremiści nie powinni być pacyfistami?”

 

Pamela Geller – założycielka, redaktor i wydawca Atlas Shrugs.com i prezes American Freedom Defense Initiative (AFDI) i Stop Islamization of America (SIOA). Jest również stałą felietonistką dla World Net Daily, the American Thinker, Breitbart.com.
Pamela Geller @PamelaGeller
http://pamelageller.com/?p=52652
Obama: „Islam uczy pokoju”. OK., muzułmanin, który obciął głowę współpracownicy, miał wiele religijnych tatuaży po arabsku, między innymi „Pokój niech będzie z tobą”

 

Salman Khan – indyjski aktor filmowy, muzułmanin.
Salman Khan @BeingSalmanKhan
Ci, którzy zabijają w imię religii, nie czytali świętej księgi.

Dżihad oznacza walkę. Walkę o bycie dobrym. Dżihad jest najbardziej źle używanym dziś słowem.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Azmi Shabana – indyjska aktorka, aktywistka praw kobiet.
Azmi Shabana @AzmiShabana
Terroryzm nie ma miejsca w islamie. Allah mówi w Koranie, „[…] Ten, kto zabił człowieka, […], czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi. […]”

(od redakcji: http://www.poznajkoran.pl/koran/5/ )

5:32 Z tego to powodu przepisaliśmy synom Izraela: „Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi.”

 

Ali A.Rizvi – pakistańsko-kanadyjski pisarz, muzyk i lekarz. Pracuje nad swoją pierwszą książką, „Muslim atheist”.
Ali A. Rizvi@aliamjadrizvi
Islam potrzebuje reformatorów, a nie umiarkowanych.

ISIS postępuje zgodnie z jasnymi instrukcjami Koranu, aby ścinać niewiernych. [a 08:13 pokazuje, że nie tylko w owych czasach]

(od redakcji: http://www.poznajkoran.pl/koran/5/ )

8:12 Twój Pan objawił aniołom: „Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!”

 

8:13 Dlatego, że oni oddzielili się od Boga i Jego Posłańca. A kto oddziela się od Boga i Jego Posłańca… zaprawdę, Bóg jest straszny w karaniu!

 

Saif Rahman – pisarz, apostata islamski, założyciel Humanist & Cultural Muslim Association, działacz, i bloger na http://my.telegraph.co.uk/saifrahman/
Saif Rahman @SaifRRahman
Dylematem muzułmanów jest rozłam pomiędzy nauczaniem Koranu z Medyny i Mekki. Liberałowie przyczepili się do przekazu pokoju a fundamentaliści do późniejszych wersetów miecza.

Duchowni muszą zmierzyć się z islamizmem i potępić dżihad, ale dla nich byłoby to jak „zaprzeczenie samemu islamowi.

 

Athar Khan – komentator kanadyjskiego Sun News Network, był też członkiem Muzułmańskiego Komitetu Konsultacyjnego Policji w Toronto. Były salafita, promuje krytyczne myślenie na temat nauk islamu.
Athar Khan @AtharHKhan
Powiedzieć, że powinniśmy się skupić się na dobrych muzułmanach i dobrych częściach islamu, to tak jakby powiedzieć, żeby podczas pożaru skupić się na tej części domu, która nie płonie.

 

Daniel Pipes – amerykański historyk, pisarz i komentator polityczny. Jest prezesem Middle East Forum i redaktorem Middle East Quarterly.
Daniel Pipes@DanielPipes
Sympatyczne: @SamHarris wyśmiewa #Islamophobia: „Każda krytyka doktryny islamu zostaje utożsamiona z bigoterią w stosunku do muzułmanów jako ludzi.”

 

Maryam Namazie – pochodząca z Iranu brytyjska działaczka praw człowieka. Prowadzi organizację One Law for All, zwalczającą stosowanie prawa szariatu w UK.
Maryam Namazie @MaryamNamazie
Anty-muzułmański fanatyzm istnieje, ale „islamofobii” używa się do uciszania ludzi, żeby zatrzymać krytykę islamu. Nie da rady.
[w odpowiedzi na]:
TellMAMAUK @TellMamaUK
@AdamWalkerGB @MaryamNamazie: więc antymuzułmański fanatyzm, czasami nazywany islamofobią, nie istnieje! Powiedz to jego ofiarom.

 

MrPolyatheist – urodzony w Pakistanie były muzułmanin, ateista. Profesjonalnie pijący. Pro-Izraelski. Pro-Zachodni. Interesuje się historią, polityką i religią.
GodHatesFAQs (F.J.) @MrPolyatheist
Jestem całkowicie za zakazaniem mowy nienawiści, ale pamiętajcie, że trzeba by wtedy zakazać ponad połowy książek islamskich, w tym Koranu. Więc zdecydujcie sami.

 

Iyad El-Baghdadi – konsultant od start-upów, działacz Arabskiej Wiosny, pisarz, islamski, libertarianin. Urodzony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na wygnaniu.
Iyad El-Baghdadi @iyad_elbaghdadi
Koran należy czytać ze znakiem zapytania w głowie, a nie z torbą pełną kropek.

Co najmniej 90% tego co nazywamy dzisiaj szariatem jest wymyślone przez ludzi.

 

Hani Farsi – Saudyjczyk, prezes firmy inwestycyjnej Corniche Group.
Hani Farsi @HaniSFarsi
Już wystarczy! Jako muzułmanin mam dość radykalnych szaleńców popełniających coraz bardziej haniebne akty w imię islamu. #Sydneysiege

 

Reza Aslan – znany apologeta islamu, irańsko-amerykański pisarz, religioznawca i profesor kreatywnego pisania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Riverside. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Religii.
Reza Aslan @rezaaslan
„ISIS nie reprezentuje islamu, bo nikt nie reprezentuje islamu, ale ISIS jest muzułmańskie, bo sami nazywają siebie muzułmanami”
http://tns.thenews.com.pk/

 

Raza Rumi – pisarz, związany z Jinnah Institute w Karaczi, think tankiem zajmującym się zagadnieniami porządku publicznego. Jest też wydawcą tygodnika „The Friday Times”, pisze felietony do wiodących pakistańskich gazet i czasopism.
Raza Rumi @Razarumi
Czarni, biali, brązowi, bogaci, biedni. Wszyscy są równi w Islamie.

 

Ali A. Rizvi
Ali A. Rizvi @aliamjadrizvi
Elita USA w postaci Ivy Leaguers zidentyfikowała główne zagrożenie: afrykańską imigrantkę z Somalii, która w wieku 5 lat przeszła FGM:

@YaleMSA powinna potępić mowę nienawiści Koranu w sprawie kobiet, gejów, chrześcijan (5: 72-3) i niewiernych (sura 47) zamiast lamentować na temat Ayaan Hirsi Ali.
http://www.truthrevolt.org/  @YaleHumanists

 

Nemat Sadat – Afgańczyk z Nowego Jorku; pisarz, działacz ateistyczny i praw LGBT, proizraelski.
Nemat Sadat @nematsadat
Muzułmanie, którzy nie kwestionują kryminalizacji islamskich apostatów i homoseksualistów są współwinni trwającym zbrodniom przeciwko ludzkości.

 

Tarek Fatah – Urodzony w Pakistanie kanadyjski pisarz, działacz liberalny, założyciel Muslim Canadian Congress.
Tarek Fatah @TarekFatah
Harish Chanchal @harishchanchal : @lkip49 @TarekFatah Co oznacza dżihad???
Dosłownym znaczeniem słowa „dżihad” jest „walka” @harishchanchal ale w odniesieniu do „prowadzenia świętej wojny” przeciwko nie-muzułmanom.

Muzułmanie muszą oddzielić islam i politykę, wyrzec się dżihadu lub ryzykować bycie zbrukanym przez działania niewielu.

 

Maajid Nawaaz – były ekstremista islamski, założyciel Quilliam Foundation, zwalczającej islamizm, polityk partii Liberal Democrats w UK.
Maajid Nawaz @MaajidNawaz
Mój przekaz do @BenAffleck & @SamHarrisOrg po tej debacie @billmaher na temat islamu http://www.youtube.com/

„Benie Afflecku, jako były więzień epoki wojny z terrorem, który był świadkiem tortur w Egipcie, jestem wzruszony. Twoje dobroduszne upieranie się, że wszyscy muzułmanie nie są dżihadystami, rozumie się samo przez się. Ale jesteś w błędzie. 500-1000 brytyjskich muzułmanów nie przyłączyło się do ISIL na próżno. Występuje obecnie ideologiczny ruch pomiędzy muzułmanami na całym świecie generujący sympatię dla tych samych celów, które ma ISIS – wprowadzanie szariatu jako prawa. Nazywam tę ideologię islamizmem. Zwracanie się do islamizmu (jego głównymi ofiarami są muzułmanie) jest wyzwaniem, któremu muszą sprostać zarówno „nowi ateiści” jak i „starzy liberałowie” jak ty. Do tego czasu, my muzułmańscy reformatorzy, prawdziwa mniejszość, będziemy się wszyscy czuli zdradzani.

 

Richard Dawkins – angielski biolog i pisarz, propagator ateizmu. Drwi ze wszystkich religii.
Richard Dawkins @RichardDawkins
Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach!”
Koran (8:12) Wyrwane z kontekstu? Hmm JAKIEGO kontekstu?

Mam propozycję, stwórzmy zreformowany Koran bez brutalnych wersetów. Nie można tego zrobić ponieważ każdy wers jest prawdą objawioną? Rozumiem.

 

K Khuldune Shahid – dziennikarz, pisarz i redaktor, pochodzi z Pakistanu, mieszka w Waszyngtonie..
K Khuldune Shahid @khuldune
Dopóki muzułmanie będą się czuli bardziej obrażeni przez spalone kawałki „świętego” papieru, niż przez spalone ludzkie ciała, mniejszości będą nadal palone żywcem.

Xsara na podstawie http://sanammalik.com/

 

image004

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanam Malik

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook