Tureckie samoloty zaatakowały w Iraku

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Samoloty tureckie ostrzelały bazy kurdyjskich separatystów z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) na północy Iraku. W sumie w piątek zbombardowano 85 celów – poinformowała w sobotę turecka armia, nie podając bilansu ewentualnych ofiar ani zniszczeń materialnych.

„W piątek rano, a następnie wieczorem dokonano ataków w sposób precyzyjny i skuteczny na 85 celów” – poinformowano w komunikacie sztabu generalnego armii.

Jak sprecyzowano, zbombardowane cele znajdowały się w regionach Hakurk, Awasin Basjan i Zap na północy Iraku, gdzie PKK ma swoje bazy do atakowania terenów Turcji.

Nie dalej jak w minioną środę co najmniej ośmiu tureckich żołnierzy zginęło w następstwie wybuchu bomby w prowincji Hakkari w południowo-wschodniej części kraju. Zamachu dokonali prawdopodobnie rebelianci z PKK.

W połowie lipca trzynastu tureckich żołnierzy zginęło w starciach z kurdyjskimi separatystami w okolicach miasta Silvan w prowincji Diyarbakir również na południowym wschodzie Turcji. Był to najpoważniejszy kurdyjski atak na tureckie siły zbrojne od ponad roku. Zginęło wówczas także siedmiu bojowników PKK.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze