Tureckie media pod butem władz

Turkey Arrested journalist
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd w Ankarze oskarżył w niedzielę dwóch znanych dziennikarzy Nedima Senera i Ahmeta Sika o udział w spisku Ergenekon, który miał doprowadzić do odebrania władzy rządzącej Turcją Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).
Turkey Arrested journalist
Sener jest dziennikarzem liberalnego „Milliyet”. Naraził się władzom, pisząc książkę o zaniedbaniach w śledztwie po zamordowaniu znanego dziennikarza i obrońcy praw człowieka pochodzenia ormiańskiego w  2007 roku.

Sik pracuje dla różnych mediów i jest autorem kilku krytycznych książek o spisku Ergenekon. Ostatnio przygotowywał raport dotyczący infiltracji policji przez islamską sektę.

W czwartek antyterroryści aresztowali dziesięć osób, w  tym ośmiu dziennikarzy. Wszyscy zatrzymani to krytycy rządu. Przeciwko ich aresztowaniom w piątek protestowały w Turcji tysiące osób. Ankarę skrytykowały ostatnio USA i  Unia Europejska, a także or- ganizacje praw człowieka.

– Potępiamy regularne wykorzystywanie oskarżeń o udział w spisku terrorystycznym do  represjonowania dziennikarzy – napisała organizacja Reporterzy bez Granic. – Takie działania bez uzasadnionych przyczyn będą miały negatywny wpływ na wolność słowa – ostrzega Human Rights Watch.

wiecej na: www.rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze