Turecka armia zabiła 32 separatystów kurdyjskich

Erdogan
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecka armia zabiła 32 separatystów kurdyjskich w ofensywie na południowym wschodzie kraju – poinformowała w sobotę turecka telewizja państwowa TRT, powołując się na anonimowe źródła we władzach w Ankarze.

Rebelianci zginęli w starciach w prowincji Hakkari na granicy z Irakiem.

W środę turecka armia rozpoczęła ofensywę na terenie południowo-wschodniej Turcji oraz w głąb terytorium Iraku, gdzie separatyści z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) mają swoje bazy do atakowania terenów tureckich. W operacji bierze udział około 10 tysięcy żołnierzy.

Erdogan

Według doniesień sobotnich gazet, około 2 tysięcy żołnierzy uczestniczy w transgranicznej operacji przeciwko separatystom kurdyjskim w północnym Iraku. Po raz ostatni Turcja przeprowadziła dużą operację lądową w Iraku w 2008 r.

Ofensywa jest odpowiedzią na niedawny atak separatystów z PKK w prowincji Hakkari, w którym zginęło 24 tureckich żołnierzy.

Od lata PKK nasiliła swe ataki, na co Ankara zagroziła działaniami wojskowymi przeciwko bazom tej organizacji w irackim Kurdystanie.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze