Turcja: Wojsko podejrzane o spisek antyrządowy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na tureckim Sztabie Generalnym ciążą podejrzenia o udział w spisku przeciwko rządzącej Islamskiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP). Turecka prasa pisze powołując się na wyniki śledztwa, o niszczeniu przez wojsko akt dotyczących tej sprawy i kasowaniu zawartości twardych dysków.

Latem br. pod zarzutem planowania sabotażu przeciwko AKP aresztowany został płk Dursun Cicek. Jest podejrzany o udział w nielegalnym stowarzyszeniu. Tłem było ujawnienie dokumentu wymierzonego przeciwko AKP. Sztab Generalny odciął się od całej sprawy. Obecnie prokuratura dysponuje podobno anonimowym pismem, w którym pewien oficer przekazuje dokładne informacje, podające w wątpliwość zaprzeczenia Sztabu Generalnego.

Tureckie organy ścigania sprawdzają obecnie, czy odnaleziony wcześniej dokument, w którym naszkicowany jest plan działań mających zniszczyć AKP i ruch islamskiego uczonego Fetullaha Gulena, pochodzi ze Sztabu Generalnego.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze