Turcja: prezydent zleca audyt zdolności państwa do walki z korupcją

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Turcji Abdullah Gul zlecił państwowym organom kontrolnym sprawdzić zdolności państwa do zwalczania korupcji, w tym w sektorze budowlanym. Kontroli mają też być poddane przypadki podsłuchiwania rozmów.

O decyzji prezydenta Gula poinformowano w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej. Kontrolerzy mają się też zająć sprawdzeniem procesu wybierania i nominowania sędziów i prokuratorów.

Decyzja prezydenta ma związek z zarzutami korupcji kierowanymi pod adresem najwyższych władz w Ankarze. Dotyczy to szczególnie premiera Recepa Tayyipa Erdogana i członków jego rodziny.

W internecie pojawiło się w zeszłym tygodniu nagranie rzekomej rozmowy premiera Erdogana z synem. Szef rządu miał nakłaniać go, by nie przyjmował pieniędzy oferowanych mu w ramach transakcji handlowej, lecz by domagał się wyższej sumy. W tekście, który dołączono do nagrania, napisano, że chodzi o szefa mającej siedzibę w Stambule firmy Turang Transit Tasimacilik.

Więcej na http://www.rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze